Spotkanie integracyjne radców prawnych seniorów w Poznaniu

opublikowano: 28.08.2017 obowiązuje do: 28.11.2017 Radcowie prawni

W dniach od 19-23 lipca 2017r. grupa radców prawnych seniorów z Opola uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym w Poznaniu, zorganizowanym przez Ogólnopolską Radę Klubów Seniora z okazji 35-lecia Samorządu Radców Prawnych.

Przygotowany program był bardzo interesujący, ponieważ uwzględniał najważniejsze i najpiękniejsze obiekty Poznania i Ziemi Wielkopolskiej.

W Poznaniu zwiedziliśmy m.in. monumentalną Katedrę, barokowy kościół farny wzorowany na bazylikach rzymskich, Stary Rynek z uroczymi kamieniczkami budników i oczywiście trykającymi się koziołkami na wieży ratusza.

Zwiedzanie Zamku w Kórniku, zabytkowej rezydencji Górków i Działyńskich pozostawiło w umysłach uczestników wycieczki niezapomniane wrażenia.

Pałac w Rogalinie - siedziba rodu Raczyńskich z zachowanymi oryginalnymi zabytkowymi meblami był kolejnym bardzo ciekawym miejscem zwiedzania.

Oglądanie Drzwi Gnieźnieńskich w Archikatedrze Gnieźnieńskiej pozwoliło uczestnikom wycieczki poznać średniowieczny świat Piastów i życie  Św. Wojciecha.

Bardzo ciekawym punktem programu był udział uczestników w uroczystym ślubowaniu radców prawnych, które miało miejsce w pięknej auli Uniwersytetu im .Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Podniosła rota ślubowania świeżo upieczonych radców prawnych przeniosła uczestników -seniorów w lata młodości.

Wypada zauważyć, że niezależnie od intensywnego zwiedzania był również czas na relaks i chwilę odpoczynku np. w miłym otoczeniu Starego Rynku lub w Palmiarni.

Komisja ds. Seniorów
przy OIRP w Opolu

Inne aktualności z działu Radcowie prawni

Jesienne Warsztaty Mediacji 8-13.09.2018

12 lipiec 2018

Szczegóły w wiadomości więcej