Szkolenia Fundacji Center For American Studies

opublikowano: 16 maj 2023 obowiązuje do: 30 cze 2023
Radcowie prawni

w imieniu Stowarzyszenia Center for American Studies mam wielką przyjemność zaprosić członków Izby do udziału w dwóch nowych i wyjątkowo interesujących szkoleniach: "Trademark infringement online: real-world solutions for e-commerce lawyers" z Prof. Ofodile (absolwentką Harvard Law School) oraz "Persuasive legal writing masterclass" prowadzonym przez Karen Lundquist (profesor prawa ze Stanów Zjednoczonych). Szkolenia odbywają się w dogodnym formacie online na intuicyjnej platformie Zoom.

1. "Trademark infringement online: real-world solutions for e-commerce lawyers" (środa 31 maja 17.30-20.30 i czwartek 1 czerwca 17.30-20.30 na platformie Zoom)

Dlaczego warto?

  • Zdobędziesz wiedzę na temat różnych rodzajów naruszeń znaków towarowych występujących w e-commerce.
  • Zapoznasz się z prawem Unii Europejskiej, prawem Stanów Zjednoczonych i prawem międzynarodowym regulującym stosowanie i konsekwencje naruszeń znaków towarowych w sferze e-commerce.
  • Poznasz przydatne sposoby służące dochodzeniu roszczeń w sytuacji naruszenia znaku towarowego w Internecie (jednocześnie poznasz zalety i wady każdego z tych sposobów).
  • I wiele, wiele więcej!

Prowadząca: Profesor Uché Ofodile jest absolwentką Harvard Law School i University College London. W latach 2021-2022 była Senior Fellow w Kennedy School of Government na Harvard University. Prowadziła wykłady na wielu uniwersytetach na całym świecie, w tym na Columbia University, Tufts University i American University of Armenia. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród, w tym nagród przyznanych przez Harvard Law School oraz oraz Albert Einstein Institution.

Dla członków Izby zarejestrowanych w ramach puli nr I (czyli do 23.59 dnia 22 maja 2023) koszt udziału w kursie to tylko 249 PLN.

Pełny opis szkolenia i rejestracja: https://www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-specjalistyczne/trademark-infringement-online-real-world-solutions oraz w ofercie załączonej do tej wiadomości.

2. "Persuasive legal writing masterclass" (piątek 30 czerwca 17.00-20.00 i sobota 1 lipca 13.00-17.30, platforma Zoom)

Dlaczego warto?
Persuasive Legal Writing Masterclass pozwoli Ci opanować sztukę perswazyjnego pisania prawniczego. Najpierw zidentyfikujesz, jakie są cechy skutecznego pisania perswazyjnego i czym różni się ono od predykcyjnego pisania prawniczego. Następnie przeanalizujesz język, gramatykę i składnię zestawu rzeczywistych dokumentów prawnych dzięki czemu zrozumiesz, co sprawia, że dokument jest perswazyjny, zarówno jeśli idzie o przedstawienie faktów, jak i o zastosowanie konkretnych przepisów/orzeczeń.

Prowadząca: Profesor Karen Lundquist uczy pisania pisania prawniczego i języka angielskiego jako drugiego języka na University of Minnesota Law Faculty od 2011 roku. Od 2006 roku jest praktykującą adwokatką specjalizującą się w prawie pracy. W 2017 roku wydała w wydawnictwie West Academic Publishing własny podręcznik zatytułowany "Legal Writing and Legal Skills".

Dla członków Izby zarejestrowanych w ramach puli nr I (czyli do 23.59 dnia 22 czerwca 2023) koszt udziału w kursie to tylko 269 PLN.

Link do pełnego opisu kursu i rejestracji: https://www.cfasofficial.com/pl/szkolenia-specjalistyczne/persuasive-legal-writing-masterclass