Polsko-Amerykańska Konferencja pt.: Advancing the Rule of Law in Turbulent Times - 15 lipca 2023 r.

opublikowano: 16 maj 2023 obowiązuje do: 16 lip 2023
Wszyscy
Polsko-Amerykańska Konferencja pt.: Advancing the Rule of Law in Turbulent Times - 15 lipca 2023 r.

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy radców prawnych i aplikantów na dwa wydarzenia

Polsko – Amerykańską Konferencję pt.: Advancing the Rule of Law in Turbulent Times

oraz roczny Centrum Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji UW.   

Konferencja jest zorganizowana w związku z 25 rocznicą działalności Centrum Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa i Administracji UW. Odbędzie się na kampusie głównym UW w Starym BUW w formie stacjonarnej. Od 25 Centrum Prawa Amerykańskiego na Wydziale Prawa  i Administracji UW zapewnia wysoką jakość edukacji, kształci globalnych prawników i popularyzuje wartości związane z państwem prawa.

Konferencja upamiętniająca tę ważną rocznicę będzie dotyczyła państwa prawa w dobie nowych wewnętrznych i zewnętrznych wyzwań w Polsce, w Stanach Zjednoczonych i w Ukrainie. Wystąpią w niej akademicy oraz praktycy z Polski, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy.  Konferencja odbędzie się w j. angielskim i  jest nieodpłatna.

 Formularz rejestracyjny oraz więcej informacji o konferencji  znajdę się na stronie: www.conferencecpa23.wpia.uw.edu.pl

Zapraszamy także radców prawnych i  aplikantów radcowskich do udziału w rocznym programie Centrum Prawa Amerykańskiego (CPA) na WPiA  UW  w roku akademickim 2023/24. Rekrutacja trwa do dnia 15 lipca b.r. Program przeznaczony jest dla studentów i absolwentów prawa.

Centrum Prawa Amerykańskiego już od 25 lat prowadzi ceniony przez prawników i kancelarie prawne program, w którym wybitni profesorowie z dwóch partnerskich uczelni - Emory University  School of Law oraz Georgia State University College of Law zapoznają uczestników z tematyką dot. prawa amerykańskiego, m.in.  prawa konstytucyjnego, prawa kontraktów, postępowania karnego, prawa spółek czy przygotowania opinii prawnych. W czasie dwusemestralnego programu uczestnicy biorą udział w ośmiu dwutygodniowych modułach obejmujących w sumie 170 godzin interaktywnych wykładów w języku angielskim.

Udział w programie CPA jest niepowtarzalną okazją do poznania, bez konieczności podjęcia kosztownych studiów w Stanach Zjednoczonych, amerykańskiego systemu prawnego i udoskonalenia angielskiego języka prawniczego.

W tym roku przewidziana jest specjalna zniżka dla adwokatów w wysokości 10% i dla aplikantów adwokackich w wysokości 20% oraz zniżka early bird do 15 maja. Zajęcia będą prowadzone w formie stacjonarnej, a  dla osób spoza Warszawy przewidziana jest możliwość udziału w zajęciach online.

Więcej informacji o programie znajduje się na  www.cpa.uw.edu.pl

 


Inne aktualności z działu Wszyscy

Wpis na listę radców prawnych po egzaminie radcowskim do dnia 30 czerwca 2023 r.

1 cze 2023
Kultura Informacja Galeria

NIEOFICJALNE WYNIKI EGZAMINU RADCOWSKIEGO 2023

26 maj 2023
Kultura Informacja Galeria

VIII edycja Ogólnopolskiej Akademii Konkursu Wiedzy o Prawie

7 mar 2023
Kultura Informacja Galeria

Wsparcie dla Fundacji Radców Prawnych Subsidio Venire

31 sty 2023
Kultura Informacja Galeria