Turniej Szachowy OIRP w Opolu

opublikowano: 19 wrz 2024 obowiązuje do: 31 paź 2024
Wszyscy

Szanowni Państwo

Komisja Sportu działająca przy OIRP w Opolu, z przyjemnością informuje, o kontynuacji rozgrywek i kolejnym turnieju szachowym.

Mając na względzie poprzednie udane rozgrywki i formę w jakich się odbywały, również i w tym roku zasady nie ulegną zmianie.

Rozgrywki będziemy realizować ONLINE lub stacjonarnie wedle uznania graczy w turnieju (w poszczególnych parach), co jak miało miejsce w poprzednich edycja umoż liwi każdemu rozegranie swojej partii w dogodnym i niekolidującym z obowiązkami zawodowymi czasie.

Założenia turnieju będą proste i uzależnione będą od tego w jaki sposób będziecie chcieli Państwo rozegrać swoją partię.

Każdy zainteresowany proszony jest o przesłanie emaila na adres maciejwrzos@gmail.com z informacją o swoim nr telefonu oraz adresie email w treści podając „SZACHY”.

Termin zgłoszeń to 15 października 2024 r.

Adres email oraz nr telefonu przetwarzany będzie wyłącznie w celach umożliwienia graczom wzajemnego kontaktu i ustalenia własnych form rozgrywki.

Spośród zgłoszeń zostaną wylosowane pierwsze pary graczy, o czym zostaniecie Państwo poinformowani e mailowo tj. każdy dostanie informacje o rozlosowanych parach i swoim przeciwniku. Na podstawie przedstawionych list, to Państwo decydujecie w jaki sposób rozegracie swój mecz, komisja sportu wskazuje na potencjalne możliwości rozegrania meczu np.:

-przeciwnicy spotykają się w dowolnie wybranym terminie przez siebie uzgodnionym w zaciszu domowym lub neutralnym gruncie i odgrywają partię w formie klasycznej

-przeciwnicy umawiają się na konkretny dzień i godzinę i np. rozgrywają partię telefonicznie podając sobie jaki ruch wykonali,

- przeciwnicy ustalają datę i godzinę a następnie korzystają z dostępnych portali internetowych np. https://www.kurnik.pl/szachy/# gdzie rozgrywają swoją partię,

Oczywiście forma rozgrywki i sposób jej przeprowadzenia pozostawiamy inwencji przeciwników i prócz wymienionych form dostępna jest każda, jeżel i obie strony ją akceptują. Turniej odbywa się w formie pucharowej a więc wygrany przechodzi dalej, przez co należy rozumieć tego z graczy który

wygra jako pierwszy (PAT stanowi wynik z oczywistych względów remisowy, a więc gramy do pierwszego zwycięstwa) zwycięstwa). Komisja po zebraniu zgłoszeń wyznaczy termin końcowy do rozegrania pierwszej partii i będzie on nie krótszy niż dwa tygodnie od przesłania informacji o parach turniejowych, co umożliwi każdemu dogranie właściwego dla niego terminu, uwzględniającego obowiązki zawodowe.

Po zakończonej partii, aby ustalić który z radców bądź aplikantów wygrał mecz, zawodnicy przesyłać będą wiadomość email na adres maciejwrzos@gmail.com z informacją kto z ich partii wygrał mecz.

Z chwilą uzyskania informacji od obu graczy kw alifikujemy danego gracza do dalszej rozgrywki.

Informacje o kolejnych rozgrywkach po zakończonym poziomie pucharowym będą rozsyłane emailowo z informacją o kolejnych parach oraz końcowym terminie rozgrywki.

Komisja Sportu

OIRP Opole

Inne aktualności z działu Wszyscy

Bezpłatna pomoc prawna dla osób poszkodowanych powodzią – z kontaktami do radców prawnych

24 wrz 2024
Kultura Informacja Galeria

Deklaracja chęci udzielenia pomocy poszkodowanym przez powódź.

16 wrz 2024
Kultura Informacja Galeria

Jesienna Konferencja Ogólnopolskiej Federacji Doradców Restrukturyzacyjnych i Syndyków 14 - 17 listopada 2024 r.

13 wrz 2024
Kultura Informacja Galeria

Lista delegatów na Zgromadzenie Okręgowej Izby Radców Prawnych w Opolu XII Kadencji

20 cze 2024